ნოდარ ნინიკაშვილი  (1980) – დაამთავრა სულხან-საბა ორბელიანი სახ. სახელმწიფო პედაგოგიური უნივერსიტეტი (2005). 2000 წლიდან მუშაობს თბილისის საიუველირო სკოლაში, შ.პ.ს. ფირმაში „მაგი“. 2007 წლიდან მუშაობს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში სახვითი და გამოყენებითი ხელოვნების ცენტრის პედაგოგად (ოქრომჭედლობა). 2007 წლიდან მონაწილეობს ჯგუფურ გამოფენებსა და აქციებში. მის მიერ შესრულებული ნამუშევრები ინახება საქართველოს, იტალიის, საფრანგეთის, რუსეთის, უკრაინის, აშშ-ს კერძო კოლექციებში.
nodar.ninikashvili@iliauni.edu.ge
NODAR NINIKASHVILI (1980) – GRADUATED FROM SULKHAN-SABA ORBELIANI STATE PEDAGOGICAL UNIVERSITY (2005). SINCE 2000 HE HAS WORKED IN JEWELRY SCHOOL OF TBILISI, LTD “MAGI”. SINCE 2007 HAS WORKED IN CENTER OF FINE AND APPLIED ARTS AT ILIA STATE UNIVERSITY (INVITED TEACHER OF JEWELRY). SINCE 1990 HAS PARTICIPATED IN INTERNATIONAL EXHIBITIONS AND ACTIONS. HIS WORKS OF DIFFERENT YEARS ARE BEING KEPT IN THE PRIVATE COLLECTIONS IN GEORGIA, ITALY, FRANCE, RUSSIA, UKRAINE, CANADA, USA.