ანა ჯაფარიძე (1978) – დაამთავრა თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის მაგისტრატურა (2001). 2002 წლიდან იყო თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიის დიზაინის ფაკულტეტის ასისტენტ-სტაჟიორი. სტიპენდიანტი ქანდაკების სახელოსნოში რომის სამხატვრო აკადემია, იტლია (2005). სხვადასხვა წელს მუშაობდა თბილისის ხელოვნების საკვირაო სკოლაში, თბილისის საერთაშორისო სკოლა QSI-სთან პროექტში ASA, დანტეს ხელოვნების საკვირაო სკოლაში, 2006 წლიდან მიწვეულია პედაგოგად თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემიაში (ფერწერა). 2016 წლიდან მუშაობს ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტში სახვითი და გამოყენებითი ცენტრის პედაგოგად (კერამიკა), 2006 წლიდან მონაწილეობს სხვადასხვა ადგილობრივ და საერთაშორისო ვორქშოპებში, მასტერკლასებში, სემინარებსა და გამოფენებში. არის საქართველოს ტრადიციული რეწვის ასოციაციის, საქართველოს მხატვართა კავშირისა და საქართველოს კერამიკოსთა ორგანიზაცია ფონდი თიხის ოფისის წევრი.
ANA JAPARIDZE (1978) – GRADUATED FROM TBILISI STATE ACADEMY OF ARTS MASTER DEGREE (2001). SINCE 2002 WORKED AS ASSISTANT INTERN OF CERAMIC DESIGN AT TBILISI STATE ACADEMY OF ARTS. WAS GRANTED SCHOLARSHIP IN SCULPTURE STUDIO. ROME STATE ACADEMY OF ARTS, ITALY (2005). IN DIFFERENT YEARS COOPERATED WITH SUNDAY ART SCHOOL AT TBILISI TEACHERS`ACQUIRE SKILL INSTITUTE (FOR VULNERABLE CHILDREN), SCHOOL OF HOMELESS CHILDREN AND YOUTHS IN TBILISI, ASA PROJECTS OF QSI INTERNATIONAL SCHOOL OF TBILISI, TBILISI INTERNATIONAL PLAYERS, SCHOOL OF ART, TBILISI. SINCE 2006 HAS WORKED IN TBILISI STATE ACADEMY OF ARTS (VISITING PROFESSOR OF PAINTING) SINCE 2016 HAS WORKED IN CENTER OF FINE AND APPLIED ARTS AT ILIA STATE UNIVERSITY (CERAMICS). SINCE 2006 SHE HAS PARTICIPATED IN REPUBLICAN AND INTERNATIONAL WORKSHOPS, SEMINARS, MASTER CLASSES AND EXHIBITIONS. SHE IS A MEMBER OF GEORGIAN HERITAGE CRAFTS ASSOCIATION, GEORGIAN ARTISTS´ UNION AND THE CLAY OFFICE, GEORGIAN CERAMIC ART AND CRAFT FOUNDATION.